adana-cimento-komur-filtresi

Adana Çimento Kömür Filtresi

MİKROMAK Puls Jet torbalı filtreleri tam otomatik çalışan yüksek verimli toz toplayıcılarıdır. Komplike olmayan dizaynları, dikkatlice yapılan imalatları, işletme garantileri ile maksimum güvenlikte çalışmaları temin edilmiştir.

Orjinal MİKROMAK PULS JET ters hava üflemeli temizleme sistemi, içinde hiçbir şekilde hareketli parça mevcut olmayıp onlarca yıldır defalarca denenmiş en az bakım ihtiyacı olan yapıdadır.

Dizayn ve Çalışma Teorisi

detas-kirma-eleme-filtresi-2

Detaş / Kırma Eleme Filtresi

Filtre ünitesi gövde içinde bulunan delikli plaka ile pis gaz bölmesi ve temiz hava bölmesi olarak ikiye ayrılır. Delikli plaka üzerinde sıra halinde delikler mevcut olup bu deliklere filtre torbaları monte edilir. Torbalar, içine konulan kafesler ile desteklenir. Kafeslerin üzerine venturiler monte edilir, torba ve kafesin sızdırmaz olarak delikli plakaya bağlantısını, dolayısıyla 2 bölmeyi sızdırmazlığı sağlayacak şekilde ayırmayı temin ederler.

Her sıra filtre torbası üzerinde üfleme borusu vardır ve venturi merkezlerine gelecek şekilde boru üzerinde delikler mevcuttur. Üfleme borularının sonu kapalı olup başlangıcı diyafram valf çıkışına bağlıdır. Diyafram valfleri basınçlı hava tankına bağlıdır ve   basınçlı hava dağıtım sisteminin bir parçası olarak vazife görürler.

karum-madencilik-silo-ustu-filtre

Karum Maden / Silo Üstü Filtre

Her diyafram valfin üzerinde bir adet selenoid valf bulunur. Bütün selenoidler periyodik olarak MİKROMAK Timerlar ile aktive edilirler. Sistem tıkanıklıkları veya geçirgenlikleri, pis ve temiz gaz bölmeleri arasındaki diferansiyel basınç farkı ölçümü yapılarak( U tipi ya da dijital basınç manometresi kullanılarak )  ölçülebilir.

Filtre altları bunker şeklinde olup altında rotary valf ( helezon konveyör veya çift pandül klape de olabilir ) ile tam kapalıdır ve tutulan toz devamlı dışarı alınır.

Fonksiyon

Tozlu hava veya tozlu gaz filtreye pis gaz girişinden girer. Bu gazın içinde bulunan toz partikülleri pis gaz girişinde bulunan çarpma plakasına çarparak filtre torbalarına dağılır ve torbaların dış yüzeyinde toparlanır. Bu sırada tozsuz hava , torbaların içinden geçerek filtreyi temiz gaz çıkışından terk eder.

Çamsan / MDF Zımpara Filtresi

Çamsan / MDF Zımpara Filtresi

Diferansiyel basınç farkını sabit tutmak için her bir torba periyodik olarak temizlenmelidir. Bu işlem MİKROMAK Timer aracılığı ile selenoidleri aktive ederek gerçekleşir. Bu aktivasyon sayesinde normalde kapalı olan selenoid valfler açılarak diyafram valfinin üzerindeki basıncı atmosfer basıncına açarak boşaltır. Bu durumda  diyafram valf tankta bulunan basınçlı havayı çok kısa bir süre içerisinde üfleme borusuna iletir. Basınçlı havanın bu ani üflenmesi ile venturi merkezlerinde bulunan deliklerden boşalması ve bağlı olduğu üfleme tüpünün altında sıralanmış torbaların içine venturiden geçerek ulaşması sonucu ani bir şok dalgası ile temiz bölmedeki sekonder havayı da sürükleyerek torba içine basmasıyla torba hareketlenir ve üzerindeki toz partikülleri aşağıya düşer. Milisaniye mertebesinde süren bu işlem sırasında silkelenen filtre sıraları aktif olarak filtrasyon prossesine devam ederler. Böylece komple filtre gövdesi içindeki diferansiyel basınç farkı minimumda tutulur ve gaz temiz olarak dışarı atılır. Aşağıya düşen toz bunker altından dışarı alınır.